Notice: Undefined index: nbb in /home/cekmeko24/domains/cekmekoyhaliyikamaservisi.com/public_html/haliyikamahaber.php on line 6
ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA | ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA SERVİSİ - Halı türleri nasıl sınıflandırılır
ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA
ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA SERVİSİ ANA SAYFA ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA SERVİSİ ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA RESİMLERİ ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA ÇEKMEKÖY HALI YIKAMA ADRES ve TELEFONLARI
HALI YIKAMA SERVİSİ TELEFONLARI
ÇEKMEKÖY HALI YIKAMADA KREDİ KARTI İLE KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI
HALI YIKAMA ÜCRETSİZ SERVİS


:: Halı türleri, halı lekeleri ve halı cisnleri

:: Çekmeköy halı yıkama, çekmeköy bölgesinin en iyi halı yıkama servisi

:: Halı yıkama merkezi

:: Çekmeköy halı yıkama servisi güvencesiyle halı temizliği

:: Çekmeköy halı yıkama servisimizde halı tamiri

:: Yerinde halı yıkama

:: Halı türleri nasıl sınıflandırılır

:: Çekmeköy halı yıkama farkıyla halılarınızda mükemmel temizlik

:: Halı yıkama makinası

:: Temizliğin ötesinde hijyen sunuyoruz

:: Halı ve koltuk yıkama

:: İşyeri ofis temizliği

:: Çekmeköy hizmet bölgeleri

:: Halı temizleme şampuanı

:: Halı, perde, koltuk, yorgan temizliği

:: Ümraniye halı yıkama

:: Çekmeköy halı temizlik

:: En iyi halı yıkama hizmeti

:: Halı yıkama işlemi nasıl yapılmalıdır.

:: Çekmeköy halı yıkama servisi firması

:: Merkez mahallesi halı yıkama

:: Ekşioğlu mahallesi halı yıkama

:: Çekmeköy perde yıkama

:: Güngören halı yıkama

:: Halı yıkama temizlik malzemeleri satışı

:: Cumhuriyet mahallesi halı yıkama

:: Çamlık mahallesi halı yıkama

:: Soğukpınar mahallesi halı yıkama ücretsiz servis

:: El dokuma halıların genel özellikleri

:: Alemdağ mahallesi halı yıkama

:: Eskiye halılarınızda saçak tamiri

:: Çekmeköy halı yıkama firması

:: Hüseyinli mahallesi halı yıkama ücretsiz servis imkanıyla

:: Halı yıkama sektöründe kusursuzluğun adıyız

:: Koltuk yıkama

:: Sultan Çiftliği mahallesi halı yıkama ücretsiz servis

:: Sırapınar mahallesi halı yıkama

:: Kirazlıdere mahallesi halı yıkama

:: Çatalmeşe mahallesi halı yıkama hizmeti

:: Halılarınızı halı yıkama firmalarına temizletin

 
Alemdağ, Aydınlar, Çamlık, Çatalmeşe, Ekşioğlu, Güngören, Hamidiye, Mehmet Akif, Kirazlıdere, Merkez, Mimar Sinan, Nişantepe, Ömerli, Soğukpınar, Sultan Çiftliği, Taşdelen, Reşadiye, Hüseyinli Köyü, Sırapınar Köyü, Koçullu Köyü mahallelerine ücretsiz servis imkanı
 

Halı türleri nasıl sınıflandırılır

Endüstriyel araştırmalar gösteriyor ki halı alırken dikkat edilen en önemli faktörler fiyat ve renk. Renk ve fiyat önemli olsa da ürün kalitesi ve mekana döşendiğinde halının nasıl bir performans göstereceği gibi temel kriterlerin de önüne geçmemelidir. Peki, farklı halıların kaliteleri ve performansı nasıl karşılaştırılır?

Farkında olsak da olmasak da halı almak en önemli yatırım kararlarımızdan biridir. Ev ve arabanın ardından, halı tüketici satın alma döngüsü içinde gerçekleştirdiğimiz en önemli 3. satın alımdır. Tüketicilere halı piyasasında binlerce renk ve desen seçeneğiyle geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor. Seçenekler bu kadar çokken, sizin için hangi halının doğru seçim olduğuna kara vermek çok kolay olmayabilir. Aslında, halı satın alma sürecinde olan insanlar satın alma kararlarında onlara yol gösterecek bilgi olmadığından yakınıyorlar. Çoğu üretici ürünleri ile ilgili şirket bazlı bilgilendirme yapıyor ama tüketiciler halı seçimlerinde kendilerine yardımcı olabilecek bağımsız ve objektif bilgi istiyorlar.

Endüstriyel araştırmalar gösteriyor ki halı alırken dikkat edilen en önemli faktörler fiyat ve renk. Renk ve fiyat önemli olsa da ürün kalitesi ve eve kurulduğunda halının nasıl bir performans göstereceği gibi temel kriterlerin de önüne geçmemelidir.

Peki, farklı halıların kaliteleri ve performansı nasıl karşılaştırılır?
Avustralyalı halı üreticileri bu iş için ACCSyi geliştirdi. ACCS endüstriyel bir sınıflandırma programıdır. ACCS halı kalitesi ve performansı ile ilgili herkesin anlayabileceği türden bilgileri halı alıcılarına vermek amacıyla tasarlanmıştır. ACCS 17 yıl önce bir grup Avustralyalı halı üreticisi tarafından oluşturuldu ve Avustralya iç pazarına halı satan tüm büyük üreticiler ürünlerini sınıflandırmak için ACCSyi kullanıyor. Tescilli sertifika markası olan ACCS Sertifika Anlaşması uyarınca, ACCSyi imzalayanlar katı kural ve düzenlemelere uymayı taahhüt eder ve ACCS Teknik Yönergelerine uygunluğunun tespit edilmesi için ürünlerini onaya sunarlar.
Programın tüm noktaları yetkili makamlar tarafından incelendi ve ACCS markası Avustralya Fikri Mülkiyet Kurulu tarafından tescillendi.

ACCS Etiketi
Farklı Yer Yönerge Etiketleri ACCSye göre sınıflandırılmış halıları tanımlar. Bu etiketlerde halının sınıfına uygun kurulum veya yoğun trafik koşuları gösterilir. İki tür yer yönerge etiketi vardır. Konut kullanımı sınıfında bulunan bir halıda mavi etiket bulunur ve kurumsal kullanım sınıfında bulunan halılarda ise kırmızı etiket bulunur. Her iki kullanım sınıfında da bulunan halılar ise her etiketi de taşır. Konut ve kurumsal kullanım klasmanları hafif, orta, ağır ve ekstra ağır olarak da kendi arasında ayrılır.

Çekmeköy halı yıkama servisi olarak diyoruz ki; Kalite ve Performans Testi
ACCSye göre sınıflandırılmış ürünlerin aşağıdaki alanlarda asgari üretim ve performans kriterlerini yerine getirmesi gerekir:
Renk sağlamlığı: Asgari kriterlerin 3 Avustralya Standart renk sağlamlığı testinde yerine getirilmesi gerekir.
- Islanma durumunda sağlamlık: Avustralya Standardı AS2001.4.8e göre test edilir.
- Renk sağlamlığı: (şampuan solüsyonu) AS2001.4.8.
- Işığa maruz kalma durumunda sağlamlık:BS1006 BO2.
Çekilebilir Madde (AS2001.3.4): Doğal yün yağlarının kalıntıları veya üretim sırasında iplik ve elyaflara uygulanan yağların işlenmesinden sonra artık yağlar bulunabilir. Çekilebilir madde testi hallının iplerindeki yağ oranının maksimum değerleri geçip geçmediğini kontrol eder. Kirlenmeyi en aza indirgemek için çekilebilir maddeyi minimum değerde tutmak çok önemlidir.

Halı Tüyü Tespiti (AS2111.15): Newton cinsinden halının üzerindeki tüy öbeğini yerinden çıkarmak için gerekli güç miktarını ölçer. Test ayakkabı tokaları ve sandalye ayakları gibi nesneler tarafından halının tüyleri üstünde sürtünme ve çekilme etkilerini tekrar eder.
Bağ Şiddeti (arka dokular arasında) Newton cinsinden (AS2111.16) tafting halılar için sağlam bir zemin oluşturan birincil ve ikincil destek dokularını ayırmak için gereken gücün miktarını ölçer.
İplik Bükülmesi: Kesiksiz ince telli naylon iplik için minimum iplik bükülme seviyelerinin yakalanması gerekir. Tüy öbeklerinin dik durmasını sağlamak için bükülme seviyeleri kesik tüylü halılarda önemlidir.
Böcek Mukavemeti: %100 yün veya içinde yün olan halılar halı güvesi ve halı böceğine karşı özel muameleden geçirilmelidir. Woolmark Avustralya yapılması gereken özel işlemleri ve oranları belirler.
Aşağıdaki parametreler sınıflandırma sırasında bağımsız bir tekstil laboratuarı tarafından dışarıdan test edildi:
Yüzey Tüyü Kütlesi (AS2111.4) gram cinsinden m2ye düşen kullanılabilir halı ipliğinin ağırlığını ölçer. Ölçülen Yüzey Tüyü Kütlesi yapım yoğunluğu ACCSnin yapı yoğunluğu faktörlerini belirleme hesaplamalarında kullanılır. Halının dokuması ne kadar sıksa halı o kadar iyi performans gösterecektir. Ancak, tüy ağırlığı sıklıkla karıştırılmamalıdır.
Öbek Sıklığı (AS2111.9) birim alan başına düşen halı ipliği öbeklerinin sayısını ölçer ve ACCS hesaplamalarında diğer bir sıklık ölçüsü olarak kullanılır.
Tüy Kalınlığı (AS2111.5) halının kullanılabilir tüy yüksekliğinin ölçümüdür. Elde edilen rakam ACCS sıklık hesaplamaları ve Dinamik ve Statik Yükleme hesaplamaları için de gereklidir.
Dinamik Yükleme (AS2111.2) halının Dinamik Yükleme makinesi tarafından bin darbeye maruz kalmasını sağlar ve bu işlemin ardından eski halini almasına izin vermeden halının tüylü üst kısmı yeniden ölçülür. ACCS onaylı bir halının minimum performans seviyelerine ulaşması gerekir ve iyi performans gösteren halılar ACCSnin puanlama sistemi tarafından tespit edilir.
Statik Yükleme (AS2111.14) halı üzerinde 24 saat süreyle ağır bir yük bulunduktan sonra halıda meydana gelen kalınlık kaybını ölçer. Bu test ağır bir mobilyanın çarpma etkisini yaratmak için kullanılır. Minimum sonuçların alınması gerekir ve daha iyi performans gösteren halılar ACCS puanlama sistemi tarafından tespit edilir.
Yanıcılık (AS2404/AS2111.18): ACCS onaylı tüm halıların temel bir yanıcılık testinden geçmesi gerekiyor. Halı örneği üzerine methanamine tableti yerleştirilir ve bir süre sonra halının yanma davranışı ölçülür. Bu test halının ateş almasına neden olacak bir ateş kaynağının etkisini yaratmak için kullanılır ve test edilen halılar üzerinde 8 kez denenir.

Hızlandırılmış Aşınma Testi
(Hexapod Tumbler IWS247/251/284): Aşındırıcı ayak trafiğinin etkisini canlandırmak için örnek halı üzerinde çivili ağır bir kütle yuvarlanır. Test sırasında, içinde 6 çivili ağırlık bulunan çember örnek halının üzerinde gezdirilir. Çember ilk önce 1,500 ve sonra 8 bin kez çevrilir ve renk ile doku değişiklikleri testten geçirilmeyen halı örnekleriyle karşılaştırılarak tespit edilir.

Garanti
ACCS onaylı halılar minimum 2 yıllık ACCS garantisi taşır. Piyasada daha uzun süreli garanti veren markalar bulabilirsiniz ancak ACCS garantisi diğer garantilerin aksine kapsamlı bir dizi yapım ve performans standardıyla ilişkilidir. ACCS garantisi üretici tarafından verilir, ACCSnin sertifikasyon kurulu tarafından değil.

Avustralya Halı Birliği
The Carpet Institute of Australia (CIAL) Avustralya halı üreticilerini temsil eden ulusal bir sanayi birliğidir. The Carpet Institute of Australia Avustralya halı endüstrisinin geliştirilmesini amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir birliktir. 1967 yılında Carpet Manufacturers Federation of Australia adıyla kurulan CIAL hem yerel halı üreticilerini hem de halı endüstrisine mal ve hizmet satan şirketleri temsil eder. Birliğin 15 asil üyesi arasında halı üreticileri, iplik, dolgu malzemesi ve yapıştırıcılar gibi ara ürünlerin üreticileri ve halı altlığı gibi yan ürünlerin üreticileri yer almaktadır. CIALin yedek üyeleri arasında ise üreticilere ve genel anlamda halı endüstrisine mal ve hizmet satan şirketler yer alıyor. Birliğin 15 asil üyesi 34 yedek üyesi bulunuyor. CIAL üyesi halı üreticisi şirketlerin toplam halı üretimindeki payı ise yüzde 95i buluyor.

Çekmeköy halı yıkama, halı türlerinden anlayan temizlik personelleri ile çalışmaktadır.
2012 - © Çekmeköy Halı Yıkama - Tüm hakları saklıdır.